ILE CATERINGU ZAMÓWIĆ NA IMPREZĘ I ILE TO KOSZTUJE?

Niezależnie od tego skąd do nas dzwonicie, Łodzi, Warszawy, Piaseczna czy Zgierza jednym z najczęściej spotykanych pytań jest "no dobra, panie, ale ile tego?", jaką liczbę przekąsek powinno się zamówić na imprezę i ile to kosztuje? Nie ma na to pytanie jednej jedynej dobrej odpowiedzi, ale spróbujmy choć trochę podpowiedzieć.

Wszystko zależy od czasu trwania imprezy, charakteru tego przyjęcia (pożegnanie w pracy, domówka, raut, otwarcie wystawy, wizytacja w firmie) własnych preferencji (czy chcemy, aby to był symboliczny poczęstunek, czy goście mają się po prostu najeść do syta) oraz np. tego, czy zamierzamy serwować jakieś potrawy w własnej produkcji. Liczba gości zawsze jest inna, więc operujmy liczbą sztuk na osobę. Uważamy, że sensowne jest przyjęcie przedziału 4-8 szt. łącznie (kanapek, przekąsek, monoporcji). W przypadku zamawiania desek wędlin, serów, ryb, owoców, czy jakichś dań ciepłych lub deserów można i należy zamówić mniej, czyli powiedzmy dolny przedział + po ok. 150-200 g pozostałych produktów zimnej płyty/os. Pomyśl czy zapraszasz na otwarcie hurtowni elektro-technicznej panów instalatorów, którzy lubią sobie podjeść, czy też może jest to kameralna i krótka domóweczka, wieczór panieński, a akurat większość dziewczyn jest na diecie. Koszt na osobę w przypadku zamówienia cateringu zimnego wynosi przeciętnie od 25 do 50 zł/os.

Nie lubimy marnowania zasobów i wyrzucania jedzenia, więc dalecy jesteśmy od wciskania klientom na siłę nieprawdopodobnych ilości jedzenia, co do których jesteśmy pewni, że nie ma takiej siły, by dana grupa zjadła. Zdecydowanie wolimy zostać zapamiętani jako ci od dobrych przekąsek, "szkoda, że się skończyły", niż "dojadaliśmy je później przez 3 dni" albo "większość poszła w kubeł". W sieci znalaeźliśmy artykuł na podobny temat: https://www.papilot.pl/porady-kulinarne/27691/organizujesz-przyjecie-sprawdz-ile-podac-jedzenia-i-napojow-aby-nie-wyrzucic-pieniedzy-w-bloto i wierzcie mi - te ilości, które tam podają są nie do przejedzenia. Zachęcamy natomiast do zajrzenia na naszą siostrzaną stronę do zakładki przykładowych zestawów dla 10, 20 i 30 osób: https://pankanapka.pl/zestawy-na-10-20-30-osob. Znajdziecie tam wyceny konkretnych pakietów. Na naszej stronie dostepne są ceny wszystkich oferowanych produktów.

A w razie dodatkowych pytań do kontaktu mailowego lub telefonicznego.

Opinie Naszych Klientów
Helena Ścibior
Generalnie sceptycznie podchodzę do wszelkiego rodzaju nowinek technicznych i zamawianie jedzenia na imprezę w ten sposób wydawało mi się ryzykowne. Namówiła mnie moja córka i teraz sama polecam ten sklep swoim koleżankom.
Milena
Nie spodziewałam się, że coś takiego działa już w Polsce. Niedawno wróciłam po kilku latach mieszkania w Nowym Yorku. Tam to normalka, dlatego szukałam też u nas. Nie sądziłam, że się uda, a tu proszę - zaskoczka!
Henryka
Szybko, smacznie, miła obsługa.
Dorota
Szukaliśmy z mężem zimnej płyty na komunię córki. Szło to opornie, do momentu kiedy wpadliśmy na trop Frykasów. Fajna sprawa. Zamówiliśmy, wszystko dojechało, także mogę z czystym sumieniem rekomendować innym ten sklep.
Magdalena Kot
Potrzebowałam zamówić coś na szybko, bo mi się urodziła nieplanowana impreza. Wprawdzie w sklepie obowiązuje 48 godzinne wyprzedzenie, ale zadzwoniłam i przepuścili mi zakup na dziś. Uratowaliście mi życie. Dzięki! Polecam, warto!
Stali Klienci
Współpracujemy z firmą Pan Kanapka od lat. Fajnie, że wprowadzili teraz opcję sklepu, bo nie trzeba już klepać maili, wystarczy zamówić i dowiozą. Kocham Was! :)
Karina Chruściciel
Jak mi szef jeszcze kiedyś każe szukać ofert po cateringach, to go chyba wyśmieję :) Jestem sekretarką, mam masę rzeczy na głowie, a dzwonienie i dopraszanie się o oferty, to naprawdę ostatnia rzecz, na którą miałabym ochotę. Tutaj jest prosto, przejrzyście, szybko się załatwia, płaci, a kurier z zamówieniem przywozi fakturę. Żyć nie umierać.
Norbert Malec
Świetny pomysł i ekstra żarło!
Jadwiga
Zamówiłam zimne przekąski na spotkanie z przyjaciółkami z liceum. Było pysznie, a cała akcja zamawiania przebiegła niezwykle sprawnie. Cieszę się, że udało mi się trafić na Waszą stronę.
Magda T
Spodziewałam się nieco innej wersji kanapek, a przyjechały na pieczywie z ziarnami. Trochę szkoda, że nie było tej informacji w opisie produktu.
Stanisław
Próbowałem zamówić przekąski dla syna na 18-kę. Czekanie na oferty firm cateringowych przyprawiło mnie o ból głowy, a tu proszę - wchodzę, zamawiam, płacę, a dostawa na czas, a przekąski były super :) Uff, Bogu dzięki, że ktoś to wreszcie wymyślił!
Igor S
Jedzenie bardzo dobre, gorzej z pewnymi niedociągnięciami w systemie sklepu. Zmylił mnie odbiór osobisty i za to tylko 3 gwiazdki.
Monika Radzionek
Chciałam porady - poradzili. Chciałam zamówić sprawnie i szybko mieć to z głowy - udało się. Gorąco polecam.
Krzysiek Kowal
Super opcja dla takich leniuchów jak ja, polecam!
Jacek K
Fajne miejsce, nie wiedziałem, że można w tak prosty sposób ogarnąć kwestię przekąsek na imprezę. Dzięki jeszcze raz
Maria
Zakupy w sklepie Frykasy Ananasy to dokładnie to, czego szukałam. Łatwo, szybko i bez konieczności czekania aż ktoś łaskawie cię obsłuży
Justyna& Co.
Zamówiliśmy na imprezę pracowniczą. Było pysznie, chętnie skorzystamy przy następnej okazji. A często mamy gości, więc szykujcie się ,)
Małgorzata Winnicka
Jest git, zamawiajcie.
Grzesiek M
Szukaliśmy z żoną jakiegoś pomysłu na prezent dla znajomej. Żona gdzieś kliknęła jakąś reklamę w internecie i tak przez całkowity przypadek prezentem były elegancko zapakowane przekąski. Piękne tekturowe retro opakowanie z powodzeniem zastąpiło konieczność kupienia kolejnego nudnego wina. Wyszło super, choć po farcie
Gabryśka
Ja chyba już nie chcę inaczej, to jest to! :)
Judyta Skarbek
Wszystko przebiegło sprawnie i zgodnie z moimi wyobrażeniami. Mąż była zaskoczony kiedy kurier wparował z naręczem półmisków na początku urodzin, hihi,)
Ewelina
Nie ma to tamto. Fajny pomysł i dobre wykonanie. Lubię zmieniać, ale tutaj chyba jeszcze wrócę ,)
Filip
Gra muzyka, polecam!
Zibi
Trochę to przekombinowane, wolę sobie pogadać z kimś o ofercie, ale nie było na to czasu, więc chcąc nie chcąc wszedłem w ten deal. Jestem mile zaskoczony.
Zbyszek Maliszewski
Jak się Wam nie chce grzebać o internetach, to walcie jak w dym. U mnie zadziałało, jestem zadowolony z jedzenia i obsługi w trakcie realizacji zamówienia.